Ünlüler 500 Yıl Önce Nasıl Görünürlerdi? Buyrun Bakın!


134
15 Paylaşım, 134 Beğeni

Hemen hemen hepimiz sevdiğimiz ünlülerin eski ve yeni hallerini görmeye bayılırız. Peki, dünyaya  teeeeey 500- 600 sene önce gelseler acaba nasıl görünürlerdi. Güzel bir soru değil mi? Kuvvetle muhtemel bunu hiç bilemeyecektik, ta ki MIT-IBM Watson AI Lab’ daki araştırmacıların bu işe el atmaya karar verene kadar.

1) Keanu Reeves

John Wick

Aiportraits.com sitesi , aşağıdaki fotoğrafları elde edene kadar, herhangi bir yüzü yağı ve sulu boya veya mürekkep verisi haline getirmek için 45.000 klasik portre deneyerek oluşturdukları bir algoritmayı kullanmışlar. 

2) Beyonce

Beyonce FaceApp

3) Dwayne Johnson

Ünlüler Eski Halleri

Bugünün yıldızlarının, portrelerini, Çok eski zamanlarda o devrin ressamları tarafından yapılması halinde nasıl görüneceğini hiç merak ettiniz mi? Eğer sizde Evet ya da bu yeni şey de nesi diye merak edenlerdenseniz buyurun  resimlere sayfayı aşağıya kaydırarak ulaşabilirsiniz.

4) John Travolta

Ünlüler Eski Zaman

Şahsen benim favorum ABD Başkanı Trump’la, Game of Thrones dizisinin  yıldızı Kit Harrington. Özellikle Kit cuk oturmuş yav:)

5) Kit Harrington

John Snow

MIT-IBM Watson AI Lab, derin yüzeylerde gözlemlenebilen popüler bir AI tekniği olan üretken ters ağ (GAN) modellemesi denilen yöntemle bu resimleri oluşturdu. 

6) James Earl jones

Eskiden Ünlüler

7) Elon Musk

Elon Musk Tesla

GAN, kabul edilebilir bir sonuç üretmek için birbiriyle rekabet etmek üzere iki sinir ağını alarak çalışır. Bir Misal verecek olursak; çeşitli örnekleri inceleyen ve bunları taklit etmeye çalışan bir yapay zeka ve aynı eğitimle karşılaştırarak gerçek olup olmadıklarına karar veren bir ayrımcı denilebilir.

8) Lady gaga

Lady Gaga Young

Fotoğraflar istenilen şekli alana kadar   Titian, van Gogh ve Rembrandt resimleri dahil olmak üzere programı eğitmek için 45.000 klasik portre kullandılar.

9) Jason Mamoa

Aquaman

10) Jungkook

Yabancı Ünlüler Önceki Halleri

Önceki AI yöntemleri benzer AI portreleri tasarladı, ancak bu algoritma sadece yüzünüzü dahi yeni bir tarzda boyamaz. GAN, sıfırdan yeni özellikler üretir ve fotoğraftaki bazı öğeler hangi stilin kullanılacağına ilişkin algoritmayı ister. Araştırmacılar, algoritmanın, “alnın düzgünlüğünü vurgulayan bir rönesans tarzına karar verdiğini” söylüyorlar.

11) Jennifer Lawrence

Ünlüler Jennifer lawrence

12) Jack Nicholson

Yabancı Ünlüler

Bu portrelerde yıldızların beyaz inci gibi yanıp söndüğünün boyada görünmediğini fark edebilirsiniz – bunun bir nedeni vardır. “Portre ustaları gülümseyen insanları nadiren tuvale çizer, çünkü gülümsemeler ve kahkahalar gibi böyle aleni ifadeler ile çizim deforme gibi görünebilir ve genellikle bu tür resimlerin daha komik bir yönü ile ilişkilendirilirdi.

13) Jared Lato

Ünlüler Eskiden Nasıl Görünürlerdi

14) Denzel Washington

Adalet Filmi

Güler yüz gibi açık bir ifadenin gösterilmesi, insanın yüzünü çarpıtmış gibi görünebilir” diyorlardı. “Yapay zekanın gülümsemelerimizi yeniden üretememesi bize sanat tarihi hakkında bir şeyler öğretiyor.”

15) Ünlülerden: Tom Cruise

Görevimiz Tehlike Tom Cruise

16) Benedict Cumberbatch

Sherlock Benedict

Son FaceApp çöküşünden sonra insanlar, mahremiyet konusundaki endişeleri nedeniyle portreleriyle oynamaya daha az eğilimli olabilirler. Araştırmacılar, kullanıcılarına, yüklenen resimlerin sunucuları tarafından işlendikten hemen sonra silineceklerini ve gerçekten eski moda eğlence dışında başka bir amaç için kullanılmayacaklarını söylüyorlar.

17) Natalie Portman

Oscar Ödüllü Natalie Portman

18) Robin Williams

Robin Williams Eski Hali

Eee tabi yerseniz yani agalar, bu devirde kim herhangi bir bilgi kırıntısının dahi yağını bile çıkartana kadar kullanmadan imha etmiş ki bu Face App’ın sahipleri de yapsın diyelim.

19) Adam Driver

Ünlü Oyuncular

20 O da Bir Ünlü: Donald Trump

Donald Trump Eski Hali

İşte bu şekilde görünmeleri kuvvetle muhtemel agalar. Sizi en çok güldüren veya en beğendiğiniz hangisi lütfen aşağıdaki yorumlarınızda belirtiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

134
15 Paylaşım, 134 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
52
Beğendim
Bilemedim Bilemedim
0
Bilemedim
Bu Ne Uleyynn! Bu Ne Uleyynn!
0
Bu Ne Uleyynn!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı