Baktıkça Bakacağız Göze Hitap Eden İkramlıklar -1


69
11 Paylaşım, 69 Beğeni

Gözün aldığı lezzetlerden biri, farklı şeylere benzeyen lezzetli ikramlar. Özellikle onları doğada bulunan bir şeye benzetmeyi seven şef Smith, yemek sanatını keşfetmekten hoşlanacağınızı umuyor. 

Şef Smith sanat eseri olarak gördüğü tariflerini ve daha fazlasını kendi web sitesinde paylaşıyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hem göze hem de mideye 🙂 hitap eden bu lezzetli ikramlara bakalım.

10) Mavi Yengeç Keki

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu büyük mavi yengeç, topuz bezelye tozu ile yeterli oranda renklendirilmiştir. Bazen Pasifik kıyısında bulunan genetik bir bozukluğun sonucu olan nadir mavi yengeçler ve ıstakozların onuruna heykel yaptığını belirtiyor! 

Çörekler kırmızı yonca çiçekleri ile tatlandırılır ve huckleberry lor daldırma sosuyla birlikte yapılan küçük nihai dokunuşlarla son görünüşünü alır. Şef bu tarifi de yakında bloğunda paylaşacağını belirtmiş.

9) Teraryum

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu yazlık pasta, yaz aylarında sulu meyveler için bir teraryum gibi görünmek üzere tasarlanmıştır! Bu pastada da şaşırtıcı miktarda sebze var. Çikolatalı kabak pastasından tutun da avokado köpüğüne ve ıspanak pastasına kadar. Yine de tadını asla yemeden tahmin edemezsiniz: zengin ve lezzetli bir çikolatalı tatlı gibi. Yiyenler ve özellikle vejetaryenler bu pastayı öve öve bitirememişler.

8) Yenilebilir Taş Kurabiyeleri

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu güzel, çeşitli ışıltılı taşlar tamamen yenilebilir ve meyve, sebzelerle doğal bir şekilde renklendirilmiştir! Ne kadar güzel duruyor değil mi?

7) Sandviç Pastası

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu ilk başta güzel bir doğum günü pastası gibi görünebilir, ancak gerçekte, pizza esintili tatlarla dolu lezzetli bir kektir!

6) Yer Mantarlı Çikolatalı Trüf

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Çikolatalı yer mantarı gibi görünen bir kurabiye/ pasta yapmaya karar verdiğini belirten şef, Ganache’nin içerisinde nasıl duracağını görmek isteyen şef tarifte siyah yer mantarı bile kullandığını belirtmiş.

5) Ağaç Dilim Krep

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Ağaç dilimleri gibi görünen bu güzel krepleri yapmak için iki krep hamuru, iki yulaf unu – meşe palamudu ve kıvırcık rıhtım kullanılmış! (Aynı etkiyi elde etmek için düzenli un ve karabuğday da kullanabilineceği belirtilmiş.)

4) Phoenix Yumurtaları

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu balzamik ile marine edilmiş bıldırcın yumurtası, baharatlı harissa, keçi peyniri ve kök sebze ile yapılmış yuvasında bile lezzetlidir! Şef henüz tarifi yayınlamadığını ama yakında yayınlayacağını belirtiyor.

3) Art Nouveau Feneri

Resim Kaynak: The Wonder Smith

Bu güzel art nouveau esintili fener pelin aromalı kurabiye ve ezilmiş şeker camından yapılmış ve tamamiyle yenilebilirdir. Tabi kıyabilirseniz:)

2) Kemikten Kurabiye mi Olur Arkadaş:)

Resim Kaynak: The Wonder Smith 

Bu kemikler derin ormanda gömülü eski kemiklere benziyor değil mi? Ama aslında tamamen yenilebilirler 🙂 Kemiklerin yapımında uzun çubuk kraker tabanı kullanılmış. Sonrasında etrafları şeker mantarı karameli ve beyaz çikolata ile kaplanılmış.

Yüzeylerindeki gizemli rünler oyularak hem kakao tozu hem de matcha tozu ile yaşlandırılmış. Oldukça gerçekçi görünüyor değil mi? ***Bilmeyenler için şeker mantarları, şekerlerde, tatlılarda kullanılan ve oldukça lezzetli olan inanılmaz bir akçaağaç lezzetidir!

1) Portakal mı Kurabiye mi?

Bu keyifli küçük şekerlemeler, marmelatla dolu portakal ve çam fıstığı cheesecake’leri! Şef bir portakalın cildine uyacak şekilde doğal olarak renklendirme için badem ezmesi kullanmış. Bu tarifi henüz paylaşmadığını belirten şef, gizli tariflerinden biri olduğunu ve bu kurabiyeyi yapmaktan heyecan duyduğunu belirtiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

69
11 Paylaşım, 69 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Bilemedim Bilemedim
0
Bilemedim
Bu Ne Uleyynn! Bu Ne Uleyynn!
0
Bu Ne Uleyynn!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı