Efsane Geri Döndü: Yüzüklerin Efendisi Dizisi Geliyor!


114
13 Paylaşım, 114 Beğeni

ABD ‘nin dev şirketlerinden olan Amazon, geçtiğimiz yıl Yüzüklerin Efendisi’nin küresel haklarını satın alarak bu dev eseri muhteşem bir diziye dönüştüreceğini açıklamıştı. serinin hayranları adeta nefeslerini tutarak şirketten diziyle ilgili yeni bir açıklama beklediler. Geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçen yetkililer yeni diziyle ilgili geniş çaplı bilgiler verdi. İşte Detaylar..

Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Nerede Çekilecek?

Geçtiğimiz yıl, Yüzüklerin Efendisi’nin küresel televizyon haklarını satın alan Amazon, ön-yapım aşamasının başladığını ve bunu Auckland’daki çekimlerin izleyeceğini duyurdu. Bilindiği üzere Yüzüklerin Efendisi filminin çekildiği coğrafya o tarih itibariyle çok beğenilmiş ve eleştirmenlerden serinin konusuna uygunluğu itibariyle tam not almıştı.

İşte bu olumlu etkiyi ve geçmişin izlerini kaybetmek istemeyen yetkililer, Yüzüklerin Efendisi dizisininin de aynı coğrafyada yani Yeni Zelanda kıyılarında çekileceğini belirttiler.

Yüzüklerin Efendisinin Çekildiği Yer

Hatırlanacağı üzere Yüzüklerin Efendisi serisinin çok öncelerinin anlatıldığı Hobbit, İskoçya’da  çekilmişti. Lakin yeni dizi için ana filmdeki coğrafyaya sadık kalan yapımcılar, İskoçya’yı değil Yeni Zelanda’yı seçtiler.

Şirket tarafından yapılan açıklamada: “İkinci Dünya Orta Çağının ilkel güzelliğini hayata geçirebileceğimiz yeri aradıkça, görkemli bir yer bulmamız gerektiğini biliyorduk, el değmemiş kıyıları, ormanları ve dağları. Dünya standartlarında kümeler, stüdyolar ve son derece yetenekli ve deneyimli zanaatkarlar ve diğer personel, “showrunners JD Payne ve Patrick McKay yaptığı açıklamada. “Ve şimdi JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’nin hikayelerine dayanan serimiz için Yeni Zelanda‘yı resmen onaylayabildiğimiz için mutluyuz.” sözlerine yer verildi.

Yeni Dizinin Çekileceği Yer

Yeni Zelanda’nın Ekonomik Kalkınma Bakanı Phil Twyford: ” Yeni Zelanda’nın Orta Dünya’nın “ilkel güzelliği” ile eşleşebilecek olan “görkemli” manzaraya” sahip olduğunu belirtirken, Bu dev bütçeli dizinin kendi ülkesinde çekilmesinden duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Eylül 2019’da, Amazon Studios gösterinin Yeni Zelanda’da çekileceğini açıkladı. Şirket ön prodüksiyonun başladığını ve serideki çekimlerin yakında Auckland’da başlayacağını söyledi.

Yüzüklerin Efendisi Efsane Dizi

1.3 milyar dolarlık dev bütçeye sahip yeni dizinin çekimleri, önümüzdeki aylarda Kuzey Adası’nda bulunan Auckland’daki üç bölgede başlayacak ve en geç 2021 yılı başlarında dizi dünyasındaki yerini alacağı düşünülüyor.

Çekim yeri olarak öncelikle başkent Wellington düşünülmüş ancak yeni Avatar filmlerini orada çekecek olan ünlü Hollywood yönetmeni James Cameron tarafından tutulan tüm mevcut stüdyo alanı nedeniyle başka bir yer bulunması zorunda kalınmış.

Anlaşma, Yeni Zelanda film endüstrisi için bir galibiyet ve Amazon ile görüşmelerde yer aldığı sırada çekim alanı kendi istekleri dışında belirlenen hükümet yetkilileri için bir mağlubiyet hükmünde sayılabilir.

Yeni Yüzük Dizisi

Kaç Sezon Oynayacak & Her Bir Sezon Kaç Bölümden Oluşacak?

Daha Şimdiden 5 sezon onayını alan yeni dizinin bir sezonunun yaklaşık 20 bölümden oluşacağı düşünülüyor. Çoğu popüler diziye baktığımızda bu rakamın anca yarısına ulaşabildiklerini düşündüğümüzde, seneye yayılmış olarak gayet uzun bir sezon izleyeceğimiz tahmin edilebilir.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Nasıl İzlenilebilecek?

Herkesin bildiği gibi Amazon artık kurulduğu yıllardaki gibi sadece çevrimiçi bir kitapevi değil ve kendine ait bir sürü yan eğlence kollarına sahip. Amazon Video, artık yalnızca içerik lisansı vermekle kalmıyor, aynı zamanda yayın haklarını aldığı bir çok içeriğe sahip. 

Yeni Dizi Yüzüklerin Efendisi

Amazon Studios’un, The High Castle’daki Adam ve Marvellous Bayan Maisel gibi özgün dizilerin yanı sıra film yapımcılığı yapmaya da başladığını düşündüğümüzde çok yakın zamanda netflix ve diğer popüler yayın ortamlarından birine dönüşeceğine kesin gözüyle bakılabilir.

İçeriğe erişmek için bir Amazon Prime üyeliğine ihtiyacınız var, ancak bir tanesine sahip olduğunuzda , şu anda 200’den fazla ülkede bulunan Prime Video ile sınırsız bir akış elde edebiliyorsunuz.

Yeni Dizi Hangi Zaman Diliminde Geçecek & Tanıdık Karakterler Olacak Mı?

Hikayenin anlatıldığı zamandaki Orta Dünya zamanına baktığımızda dört adet çağın olduğunu görüyoruz. Sinemada izlediğimiz Yüzüklerin Efendisi serisi, üçüncü çağ’da geçiyordu ve bu yeni dizi ise İkinci Çağ‘da yer alacağı Amazon tarafından Mart 2019’da gönderilen bir tweet’te ortaya çıkmıştı.

Karanlık Lord Sauron

Yüzüklerin Efendisi serisinin karanlık güçlerinden ve güç yüzüğünün asıl sahibi olan Karanlık Lord Sauron‘un yüzüğü yapışına ve yaşayan diğer ırkları nasıl etkisi altına aldığına da yeni dizinin geçtiği zaman dilimi sayesinde şahit olacağız.

Bu ön görümüzü, yapımcılardan da destekleyen bir açıklama gelmişti zaten. Amazon Salke, Deadline’a, “filmleri yeniden yapmıyoruz ve aynı zamanda sıfırdan da başlamıyoruz. Bu yüzden, sevdiğiniz, tanıdığınız karakterler olacaktır.” diye açıklama yapmıştı.

Tolkien fan sitesi The Ring , yeni dizinin duyurulduğu ilk zamanlarda, dizinin ilk sezonunun genç bir Aragorn’a odaklanacağını tweetleyerek hayranları arasında epey bir heyecana sebep olmuştu. Aragorn, Peter Jackson filmlerinde Viggo Mortensen tarafından canlandırılan, Lord of the Rings’de başrol oynayarak alkışlanan bir savaşçı ve korucuydu.

Aragorn Yeni Dizide Olacak Mı?

 Fakat Amazon, yeni dizinin geçeceği zaman olarak, İkinci çağı onayladığında, bu söylenti düştü; Yüzüklerin Efendisi serisi çekildiği konu itibariyle üçüncü zamana odaklanmıştı ve iki çağ arasında zaman olarak neredeyse bin küsür yıl vardı.

Yönetmen Koltuğuna, Üçlemede Olduğu Gibi Peter Jackson Oturacak İddiası

Yönetmen Peter Jackson’ın adı, Oscar ödüllü film olan Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin direktörü olarak görev yaptığı efsanevi filmle birlikte anılırken  Hobbit  filmi üçlemesiyle de devam etti.

Fakat görünüşe göre yazar JRR’ın bir sonraki aksiyonu olacak yeni dizi yinelemesi, Amazon’un yeni televizyon projesinde Tolkien’in Orta Dünya mitolojisi, en ünlü vizyoneri olan Peter Jackson olmadan çekilmek zorunda kalacakmış gibi görünüyor… En azından Peter Jakson’un verdiği röportajda yeni diziyle ilgili şimdilik söylediği şey bu.

Ünlü Yönetmen Peter Jackson

“  Yüzüklerin Efendisi  dizisine hiç katılmıyorum . İsmimin nasıl ortaya çıktığını anlıyorum ama bu projede benimle olan hiçbir şey yok”.

 Anlaşılan, aynı cevap, Jackson’ın hazırladığı  Warner Bross’un DC Comics süper kahraman filmlerinden birine girdiği konusunda bir söylenti için de geçerli:

“Bununla ilgili hiç tartışma yapmadım. Ben bir çizgi roman hayranı değilim, hiç okumadım, bu yüzden özellikle birini sinemaya uyarlamakla ilgilenmiyorum. Çıkan bu haberler doğru değil. Herhangi bir DC filmine veya  Lord Of The Rings  dizisine katılmıyorum ama bu şekilde iyiyim ve beni meşgul edecek çok fazla projem var! ”.

Dizide Yer Alması Beklenen Witch King

Peter Jakson’u ne veya kim bu kadar kızdırmış olabilir bilmiyoruz ama umuyoruz ki bu soğukluk son bulur ve Yüzüklerin Efendisi ile birleşen bu isim yeni dizi için tekrar yönetmen koltuğuna oturur.

Gelmiş Geçmiş En Pahalı Dizi Olması Beklenen Yeni Dizinin Bütçesi Ne Kadar?

Amazon’un küresel haklarını devralımından birkaç ay sonra, The Hollywood Reporter a göre serinin beş yıllık bir taahhüdü ile birlikte toplu olarak 1 milyar dolardan fazla olacak bir bütçesi olduğunu belirten anlaşmanın detayları ortaya çıkmaya başladı.

Gandalf vs Ballrog

Bu haliyle bile şimdiye kadar çekilmiş en büyük bütçeli dizi ünvanının yeni sahibi olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Yapımcılardan ve Amazon’dan yeni bilgiler geldikçe içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz. Bizi Takibe Devam edin. Teşekkürler…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

114
13 Paylaşım, 114 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
25
Beğendim
Bilemedim Bilemedim
0
Bilemedim
Bu Ne Uleyynn! Bu Ne Uleyynn!
0
Bu Ne Uleyynn!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı