Kuruluş Osman İle İlgili Tüm Detaylar


131
19 Paylaşım, 131 Beğeni

Güncellendi 13.11.2019

Diriliş: Ertuğrul’un devamı olan ve Osmanlı Devletinin kurucusu  Osman Gazi’nin hayatının anlatılacağı Kuruluş Osman dizisininde, Burak Özçivit, Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez rol alacak. Diriliş dizisinin hayranları Kuruluş Osman’ın ne zaman başlayacağı hakkında bir açıklama beklerken, dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ yeni bir sinema filminin müjdesini verdi.

Diriliş Osman Başlıyor

Ünlü yapımcı, yeni projesi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” isimli filminin senaryo kapağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi efsane dizilerin yapımcısı Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabından önümüzdeki günlerde çekimlere başlanacak olan yeni filminin mini bir tanıtımını da yapmayı ihmal etmedi.

Yeni Filmin Çekimleri Bir Kaç Güne Başlayacak

Türkler Geliyor Filmi

Mehmet Bozdağ’ın paylaştığı bilgiye göre ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmini Kamil Aydın yönetecek. Projenin senaristliğinide üstlenen Bozdağ’ın senaryoyu Atilla Engin’le birlikte kaleme aldığı yapımın çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

Kuruluş Osman dizisinin ise ne zaman başlayacağı tam tarih olarak henüz belli değil. Lakin dizinin, sonbahar mevsiminin sonlarına doğru başlayacağı yönündeki görüşler ağır basıyor.

Engin Altan Düzyatan Yeni Dizide Oynamayacak

Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul’da adeta kendisiyle bütünleştiği Osman Gazi’nin babası olan Ertuğrul Gazi’yi  Engin Altan Düzyatan oynuyordu. Yeni dizide rol almayacağını açıklayan Engin Altan Düzyatan dizinin hayranlarını oldukça hüzüne boğdu. Neden böyle bir karar verdiğini açıklamayan Engin Altan Düzyatan’ın, bu kararı almasında yeni dizinin başrolü olan Burak Özçivit’le bir kaç yıldır küs olduklarının etkisi azımsanmayacak kadar büyük. Yeni dizide Ertuğrul Gazi’yi başkası oynayacak ve  Burak Özçvit başrolde boy gösterecek.

Burak Özçivit, Yeni Dizi İçin Kareografi Eğitimini Tamamladı

Diriliş Osman Gazi

Yeni sezonda ekran değiştirerek TRT’den Atv’ye transfer olan “Kuruluş: Osman” dizisinin çekimlerine birkaç gün içerisinde başlanması bekleniyor. Çekimlere az bir süre kala Osman Bey karakterini oynayacak olan dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit koreografi eğitimlerini tamamladı.

Bir yıldır Bozdağ Film Platolarında bulunan spor ve binicilik tesislerinde, uluslararası koreografi ekibi Nomad Grubu’nun usta eğitimcisi Rahim Muradov’dan dövüş, kılıç ve aksiyon eğitimi alan Burak Özçivit, aynı zamanda uluslararası eğitmenlerden okçuluk ve at binme eğitimleri de aldı.

Kuruluş Osman Ne Zaman Başlayacak?

Merakla beklenen dizinin hazırlıkları devam ediyor ve dizide oynayacak oyuncular da neredeyse belirlendi. Ancak henüz Kuruluş Osman ne zaman başlayacak sorusuna net bir cevap alınabilmiş değiliz. Yine de yeni sezonda diğer dizileri düşünürsek  Eylül – Ekim aylarında başlaması beklenebilir.

Diriliş Osman Nerede Çekiliyor?

Diriliş Osman Çekildiği Yer

Kuruluş Osman dizisi İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva‘da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde camiler, kiliseler, devasa kaleler, hanlar, hamamlar en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa’nın en büyüğü olan platoda 50-60 ayrı marangoz ekibi birlikte harıl harıl çalışıyor.

Dizi için hazırlanan yaklaşık 800 metrelik yapay gölün ise koca bir nehir görünümünde akıtılması planlanıyor. Şu anda kuruluş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon içim hummalı bir şekilde çalışmaya devam etmekte.

Diriliş Osman Dizisinin Oyuncuları ve Karakterleri

Driliş Osman Hangi Kanalda

Osman Gazi: Dizinin merkezindeki Osman Bey’i Burak Özçivit canlandıracak.

Rabia Bala Hatun (Malhun hatun): Osman Gazi’nin eşini kimin canlandıracağı sonunda netlik kazandı. Aslıhan Karalar‘ın, yakında ekrana gelecek ‘Kuruluş Osman’ dizisinde Burak Özçivit’in partneri olacağı artık kesinleşti.

Aslıhan Karalar, kesinleşen rolü için tarih dersleri almaya başladı. Güzel Oyuncu, aynı zamanda Riva’da gerçekleştirilen provalarda at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri de görüyor. Yetkililer tarafından, yapım için tüm kadın oyuncuların, yemek pişirme dersi de aldığı belirtildi.

Burak Özçivit’in Partneri, Aslıhan Karalar

Dündar Bey: Osman Gazi’nin amcası Dündar Bey’in yetişkinliğini Ragıp Savaş canlandıracak.

Zühre: Osman Gazi’nin yengesi Zühre karakterini Ayşegül Günay canlandıracak.

Turgut Alp: Alınan duyumlara göre Diriliş Ertuğrul’ un kemik karakterlerinden olan Turgut Alp yani Cengiz Coşkun, yaşlandırma ile bu karakteri canlandırmaya devam edebilir.

Ögeday Han: Moğal İmparatorluğunun hakanını olan bu karakteri Kaan Çakır canlandırıyor.

Oyuncular haftanın dört günü çiftliğe giderek, çekimler başlayana kadar çalışmaya devam edecek.

Can Yaman, Kuruluş Osman’ın Kadrosuna Katılacak Mı?

Dizi tarihinin son dönemlerinin popüler oyuncularından olan Can Yaman, sevilen dizisi Erkenci Kuş’un final yapmasının ardından hiçbir yapımcıyla şu ana kadar dizi anlaşması yapmamış olması dikkatlerden kaçmadı.

Can Yaman Diriliş Osman

Son günlerde Can Yaman’ın Kuruluş Osman’ın kadrosuna katılacağı yönünde çıkan tonla haberin, ne Can Yaman ne de menajeri tarafından şimdiye kadar yalanlanmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Fakat geçtiğimiz günlerde Can Yaman ile bir araya gelen yapımcı Birol Güven instagram hesabında paylaştığı fotoğrafının altına “Neler Olacak Neler” yazması ve Can Yaman’ın da bunu paylaşması Diriliş Osman için akıllarda soru işaretlerine sebep oldu.

Can Yaman Birol Güven

Birol Güven’in açıklamasına göre Can Yaman yeniden başlayacak olan Seksenler dizisinde olmayacak. Belki de Birol Güven’in projesi bir sinema filmidir diyoruz ve Can Yaman’ın Kuruluş Osman’a katılacağını düşünüyoruz.

Bamsı ve Turgut Alp Yeni Dizide Rol Alacaklar mı?

Diriliş Ertuğrul’ un neredeyse Ertuğrul Gazi kadar sevilen iki karakteri ve bu karakterleri oynayan Cengiz Coşkun ve Nurettin Sönmez’in yeni dizide olup olmayacağı hakkında yetkililer henüz net bir açıklama yapmadılar.

Diriliş Osman Trugut Alp

Geçmişte yaşamış olan Turgut Alp’in 1334-35 yıllarında yaşadığı bilinmektedir. Osmanlı Devletini ele alan bazı  kaynaklardaki  rivayetlere göre Turgut Alp, Osman Bey’in yanında bulunmuş ve özellikle Yarhisar Kalesinin alınmasına katılmış ve ardından İnegöl’ün fethiyle görevlendirilmiştir. Osmanlı devletinin kuruluş döneminde askeri anlamda faal olarak yer almış ve gaza ideolojisine katkıda bulunmuştur. Kaynaklarda Turgut Alp’in İnegöl şehrini kuşatırken Osman Bey’in de yardıma geldiği yer almaktadır. Hatta şehrin idaresinin Turgut Alpe verildiği kaynaklarda yazıyor.

Diriliş Osman Yapımcısı

Fakat dizide geçen olaylar her zaman tarihte yaşanılanlara bağlı kalınmıyor ki bunun en iyi örneğide Halime Hatunun dizide  zamansız ölümü olmuştur.

Özellikle Dede Korkut hikayelerinde adı sıklıkla geçen Bamsı Beyrek, ile ilgili doğum ve ölüm tarihi bilinmemektedir. Yetkililer açıklama yapana kadar Bamsı Beyrek’in dizide olup olmayacağı hakkında bir fikrimiz yok maalesef.

Güncelleme 10.10.2019

Diziden İlk Fragman Geldi

Kuruluş Osman Fragmanı

Adı ‘Kuruluş Osman’ olarak değiştirilen dizinin yayın tarihi hakkında yapımcılardan yapılan bir açıklama hala yok. Yeni sezon hazırlıklarının hız kesmeden devam ettiği dizinin ekim ayı sonu veya kasımın ilk haftası gibi başlaması bekleniyor.

Kuruluş Osman dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kuruluş Osman dizisinin yayınlanacağı kanalı resmi olaradak duyurdu. Bozdağ, yaptığı son dakika açıklamasında “Diriliş serimiz Kuruluş Osman’ olarak bu sezon atv’de izleyicisiyle buluşacak. Yeni kanalımız ve yeni sezonumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme 01.11.2019

Merakla beklenmesine rağmen hala yayın tarihinin yanında oynayacağı gün dahi belli olmayan ‘Kuruluş Osman’ dizisinden 2. bir fragman daha geldi:

Kuruluş Osman 2. Tanıtım Fargmanı

Biz her şeye rağmen Kuruluş Osman’ın Kasım ayı içerisinde başlayacağını düşünüyoruz. Birinci hafta olmasa bile ikinci ya da üçüncü hafta dizi severlerin karşısına çıkması kuvvetle muhtemel.

Güncelleme 13.11.2019

Kuruluş Osman 1. Bölüm 3. Fragmanı

Kuruluş Osman Yayın Tarihi Belli Oldu : 20 Kasım Çarşamba

Kuruluş Osman dizisinin 1. bölüm 3. fragmanında Osman Bey’in “Yüce Rabbim şahidim olsun babamın kutlu sancağını asla düşürmeyeceğiz. Ben ve benim evlatlarım bu kutlu sancağı yedi cihana yaymak için yitesiye mücadele edeceğiz.” sözlerinin yer aldığı fragmanda dizinin 20 Kasım 2019 Çarşamba yayınlanacağı belirtildi. Bu arada bölümün süprizi: Bamsı da dizinin kadrosunda agalar…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

131
19 Paylaşım, 131 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
64
Beğendim
Bilemedim Bilemedim
1
Bilemedim
Bu Ne Uleyynn! Bu Ne Uleyynn!
0
Bu Ne Uleyynn!

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bir senedir bekliyordum, Bu Aksam seyrettim.
  Son 5 dakikasina bakmadan kapattim.
  Bizans akerleri serum takilmis hasta gibi cansiz.
  Tekfur sosyete beyefendisi.
  Osman bey Gulmemek icin kendini zor tutuyor.
  Alpler. Alp´ten cok her seye benziyor. Ses kalitesi berbat.
  Dahada seyretmem

  1. Söylediklerinize Katılmakla Beraber, Diriliş Ertuğrul’un İlk 10 Bölümüde Bu Ayardaydı. Şahsen Ben Bölüm İlerledikçe Daha İyi Bir Duruma Geleceğini Düşünüyorum. Yorumunuz İçin Teşekkürler…

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı