Ateş & Kan: Yeni Targaryen Dizisi Geliyor!


85
12 Paylaşım, 85 Beğeni

HBO altın yumurtlayan tavuğu Game of Thrones‘i hayal kırıklığı sayılabilecek bir finalle bitirmesinin ardından serinin hayranları çok üzülmüştü. Dizi severlerin “Bu Ne Beee” diye sitemvari mesajlarıyla dolup taşan HBO, GOT severlerin gönlünü almayı kafasına koymuş olmalı ki, dizide Stark’larla birlikte en fazla sevilen karakter olan Targaryen‘leri yeni bir dizi ile dizi dünyasına taşıyacak gibi görünüyor.

Yeni Targaryen Dizisi

Bildiğiniz gibi George R.R. Martin, 6. kitabın yazımına devam ederken aynı zamanda Game of Thrones’un evreninde geçen yeni bir kitap çıkarmıştı. Fire & Blood isimli kitap Targaryen ailesine odaklanıyordu.

Serinin en popüler ailelerinden biri olan Targaryen hanesi, Buz ve Ateşin Şarkısı’nda ne yazık ki çöküş dönemi bölümünde yer alıyordu. İhtişamlarının zirvesinde oldukları geçmiş dönemler ise Fire & Blood‘da kendine yer buluyor.

Tagraryen Hanesi

Deadline ve The Hollywood Reporter‘da yayınlanan haberlere göre ikinci bir Game of Thrones tarzı seri için HBO’daki çalışmalarına başlandığı belirtiliyor .

Yeni Targaryen Dizisi Ne Zamana Hazır Olacak ?

Her iki sitede yeni serinin pilot bölümünün çekimlerine yakın olduğunu belirtiyor. Colony ve Condal’ın yazarı Ryan Condal ile Bir Buz ve Ateş Şarkısı yazarı George RR Martin tarafından yazılan yeni dizinin senaryosu, Targaryen hanedanlığının tarihi olan Ateş ve Kan’a dayanacak .

Game of Thrones’in olaylarından 300 yıl önce geçecek olan serinin, Targaryen Hanesi’nin yükselme ve gerileme dönemlerine odaklanacağı belirtiliyor.

Bilinen Targaryenler

Bunların hepsi bekleniyordu çünkü HBO’nun 2017’de Taht Oyunları için bir yeni bir dizi ya da tamamlayıcı seri geliştirdiğini açıklandığından beri, GOT’ un yazarı G.R. Martin de bir süredir Ateş ve Kan serisiyle ilgili ipuçları veriyordu. Bu yeni dizi aslında ortak yapımcı Bryan Cogman tarafından da doğrulandı.

Yeni dizide temel olarak Condal, Cogman’ın ayrı bir Ateş ve Kan uyarlaması yapmaya çalışacakları ve yeni bir sürümle sonuçlanması üzerinde duracakları düşünülüyor.

Targaryen Ejderhaları

Bu efsane olmaya aday yeni dizinin, The Long Night ve The Heroes Age’ın şafak vakti etkinliklerine dayanarak, geçen Haziran ayında pilot bir emir verilmiş, ancak henüz seri hale getirilmesi emrini vermemiş olan, The Heroes Age of Thrones olarak yerini alması bekleniyor.

Heroes Age ve Jane Goldman’in yeni serisinin hangi önemli olaylarını kapsayabileceği hakkında ise şu anlık malesef elimizde daha fazla bir bilgi bulunmuyor.

Targaryen Soy Ağacı

Naomi Watts liderliğindeki yeni seride büyük ihtimalle Stark Hanesi olacak ancak Lannister Hanesinin olmaması bekleniyor. Ayrıntılar gelmeye devam ettikçe yazımızı güncelleyeceğiz. Bizi Takibe Devam Edin:)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

85
12 Paylaşım, 85 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
17
Beğendim
Bilemedim Bilemedim
0
Bilemedim
Bu Ne Uleyynn! Bu Ne Uleyynn!
0
Bu Ne Uleyynn!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı